Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napájení MIDI Forte ze zdroje 24 V
#1
Otázka: (Vladimír)
Na vašich zařízeních je uveden rozsah 9 až 15 voltů, k pedálu MIDI Forte jste mi dali 24 voltový zdroj a vše funguje. Je možné přes MIDI konektory distribuovat takto vysoké napětí i na vaše další produkty? (MIDI Splitter a MIDI looper) Ušetřilo by to pár adaptéru i kabelů.

Odpověď: (Microdesignum)
Je to trochu složitější. MIDI Forte zvládne těch 24 V bez problémů. To vyšší napětí tam je proto, aby to nedělalo neplechu s dlouhým ethernetovým kabelem. Při použití dlouhého kabelu se mohou vyskytnout problémy s napájením, přesněji řečeno nestabilitou běžného zdroje. Použití silného zdroje s vyšším napětím se to vyřeší. Možná by stačilo i menší napětí, např. 15 V, ale tohle je jistota.

Looper MIDI Agente Relay Loop potřebuje samostatný lineární (ne spínaný) napájecí zdroj kvůli napájení analogových obvodů. Je v něm také lineární stabilizátor a pokud by byl napájen vyšším napětím, neúměrně by se zahříval a mohla by naběhnout tepelná ochrana.

Splitter je dělaný na napájení do 12 V, větší napětí by ho mohlo poškodit.

Ale pokud se Vám chce experimentovat, tak můžete zkusit to všechno napájet z lineárního zdroje 9 V, který je přiložen k looperu. Měl by to utáhnout, jenom je otázka, zda se přes něj nebude šířit do signálu rušení z digitálních obvodů. Pokud nezaznamenáte problémy tohoto typu, tak to klidně můžete všechno napájet z tohoto jednoho zdroje.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)