Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MIDI Presto Organion - nefunguje USB-MIDI převodník
Dotaz (David):
Rád bych se s Vámi poradil o problému, se kterým jsem se setkal. Pořídil jsem si USB-MIDI kabel a Vaše zařízení pomocí něj připojil k počítači s Windows 10. Je vidět, že MIDI zprávy se dostanou z Vašeho kontroléru do krabičky na kabelu, nicméně už nedojdou do počítače (zkoušeno mj. přes MIDI-OX); ani zprávy z PC se nedaří do Vašeho kontroléru poslat. Kabel je systémem rozpoznán, ale žádné zprávy neprochází. Nesetkal jste se, prosím, s tímto problémem? Podle informací na internetu to možná má souvislost právě s Windows 10.

Odpověď (Microdesignum):
Jaký to je prosím přesně MIDI převodník? Setkal jsem se s tím, že některé levné převodníky z Číny nesplňují standard MIDI a nepřijímají zprávy nebo nepropouštějí zprávy typu SysEx.

Možná ale bude problém ve směrování MIDI zpráv v počítači. V MIDI OX nestačí převodník jenom připojit, je potřeba také zvolit, aby se tento MIDI port zobrazoval - je to modrá ikonka pětikolíku (Select MIDI devices to open). Také některé USB-MIDI převodníky ztratí komunikaci s počítačem, když počítač přejde do režimu spánku, a po probuzení převodník vypadá, že funguje, ale přitom nekomunikuje. V tom případě by pomohlo převodník odpojit a zapojit, nebo restartovat počítač.
Reply
Jedná se o tento levný převodník: https://www.ebay.com.au/itm/272587926135
Jestli tomu dobře rozumím, tak nejde jen o SysEx zprávy, ale o všechny MIDI zprávy.
Ohledně MIDI-OX, ano, tam jsem port také zvolil, aby se zobrazoval.
Reply
Doporučuji zkusit ještě jiný USB-MIDI převodník, raději od známých výrobců. Ve Vašem okolí by Vám možná mohl pomoci jeden kamarád z Prostějova - adsr.cz.
Kdysi jsem proměřoval jeden levný čínský USB-MIDI převodník a ukázalo se, že měl tak velký vstupní odpor (daleko mimo MIDI normu), že nebylo možné vybudit vstupní optotranzistor (což je součástka, která se dává na vstup MIDI IN).
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)