Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ovládat G-Major 2 a Marshall JCM900 pomocí MIDI Grande?
#1
Chcel by som použivat kombo Marshall JCM900 a efektový procesor G-Major 2. Vedeli by ste mi s tým pomocť, poradiť a ukazať ako sa programuje? (Adrian, Slovensko)

G-Major 2 je dobře ovladatelný pomocí MIDI Grande. Pro základní komunikaci postačí propojení jedním MIDI kabelem: z MIDI OUT v MIDI Grande do MIDI IN v G-Majoru. Pokud byste navíc chtěl, aby MIDI Grande zobrazoval ladičku, je potřeba zapojit další MIDI kabel pro zpětnou komunikaci: z MIDI OUT v G-Majoru do MIDI IN v MIDI Grande.

Vše by pro základní komunikaci mělo fungovat hned po zapojení. Obě zařízení - MIDI Grande i G-Major jsou z výroby nastavena na komunikaci na 1. MIDI kanále. Když propojíte jeden nebo oba MIDI kabely a na MIDI Grande stisknete registr 1, na G-Majoru se nastaví preset 1. Když na MIDI Grande stisknete registr 2, na G-Majoru se nastaví preset 2 atd.

G-Major má vestavěné 2 reléové spínače, takže pomocí nich je možné také ovládat JCM900. Zesilovač Marshall JCM900 nemá MIDI ovládání, ale má alespoň vstup na pedál pro přepínání kanálů. Propojte běžným mono kabelem výstup relé z G-Majoru do tohoto vstupu "Footswitch" na JCM900. V rámci presetů v G-Majoru si můžete také nastavit spínání reléových spínačů, a tedy i přepínání kanálů zesilovače.

Zkuste to zatím takto a případně pak napište, pokud byste potřeboval poradit s dalším nastavením.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)